از ما برای صرفه جویی در وقت خود استفاده کنید

icon

از ما برای صرفه جویی در وقت خود استفاده کنید

تلفن پشتیبانی: (+800) 123 456 789

سبد خرید

مشکلات کلیوی و روش درمان

درباره سنگ کلیه بیشتر بدانید:

۵نشانه‌ سنگ کلیه که باید بشناسید

۱:سنگ‌های کوچک معمولا بدون هیچ علامتی با ادرار دفع می‌شود، اما ممکن است سنگ‌های بزرگ مجرای ادرار را مسدود کنند و سبب علائم شدید شوند. این معمولا زمانی رخ می‌دهد که سنگ در لوله‌ی متصل‌کننده‌ی مثانه به کلیه‌ها، که حالب نامیده می‌شود، گیر می‌کند. اندازه‌ی سنگ تعیین‌کننده‌ی شدت درد نیست.

۲: علائم سنگ کلیه درد کلیه‌ها وقتی سنگ در کلیه گیر می‌کند می‌توانند سبب درد در طرف درگیر بدن شود. ممکن است درد شدید ناگهانی را تجربه کنید که به صورت موجی تشدید می‌شود. هم‌چنین می‌تواند سبب درد پشت، پهلو، کشاله‌ی ران، و اندام‌های تناسلی شود. این درد به قدری شدید است که آدم‌ها آن را بدترین درد زندگی‌شان می‌دانند.

۳:قولنج کلیوی این درد می‌تواند شروع شود و قطع شود یا یک‌نواخت باقی بماند. قولنج کلیوی ناشی از حرکت سنگ درون کلیه است، ممکن است عرق کنید یا از شدت درد احساس تهوع کنید.

۴:تغییر حالت بدن درد را تسکین نمی‌دهد.

۵:خون در ادرار اگر شاهد خون در ادرار به همراه درد شکم بودید، این نشانه‌ی سنگ کلیه است.

درمان از طریق رنیفیکس

دستور مصرف

این عصاره بعد از هر وعده غذایی (روزی 3 بار) باید مصرف گردد. قبل از مصرف باید به خوبی تکان داده شود. یک چهارم لیوان از عصاره را در یک لیوان ریخته و با آب جوشیده ولرم لیوان پر و مصرف شود. این عصاره را به طور منظم مصرف کنید. در مصرف طولانی و برای پیشگیری از تشکیل سنگ های ادراری یک پیمانه ۲ تا ۳ نوبت در روز سه بار در هفته مصرف شود. مصرف طولانی مدت این عصاره عوارضی را ایجاد نمیکند

پرهیزات غذایی

در طول دوره درمان باید از خوراکیهای سرد مزاج مثل ماست، دوغ، خیار و خیار شور، ترشیجات و غذاهای اسیدی، انواع نوشابه و غذاهای آماده و فست فود یا خوراکیهای با دمای پایین مثل آب یخ یا بستنی پرهیز شود. از مصرف بیش از حد خوراکیهای سنگ ساز چون اسفناج، سیب زمینی، گوجه فرنگی، لبو، نمک، شکلات، نوشیدنیهای گازدار، باید پرهیز شود. مصرف بیش از حد چای سیاه به خصوص چای تیره یا جوشیده از علل عمده ابتلا به سنگ کلیه در ایران است. چای تیره، کهنه یا جوشیده مقدار زیادی اگزالات دارد که دفع آن سبب ابتلا به سنگ کلیه میشود. همچنین مصرف زیاد مایعات باید در برنامه روزانه قرار داشته باشد. علت اصلی تمامی سنگهای کلیه کاهش آب دفعی و غلیظ شدن ادرار است.

موارد منع مصرف

از استفاده همزمان این عصاره با آنتی بیوتیکهای شیمیایی پرهیز شود. در دوران بارداری و قاعدگی و همچنین برای نوزادان، کودکان نیز مصرف این عصاره ممنوع است. عوارض خاصی تا بحال از مصرف این عصاره گزارش نشده است.

شرایط نگهداری

دارو را در یخچال نگهداری کنید از یخ زدگی محافظت شود و پس از باز شدن درب آن تا اتمام دارو مصرف شود.

 

توصیههای تکمیلی:

افرادی که ترشح  زیاد اسید معده دارند یا علائم معده ضعیف یا سوزش سر معده دارند بهتر است قبل از غذا از عرق زنیان و عرق 40 گیاه برای معده استفاده کنند. مخلوط این دو عرق 10 دقیقه قبل از غذا به کاهش اسیدیته معده و اثر بهتر و سریع تر عصاره رنیفیکس کمک میکند.

برای اثربخشی بهتر دارو بهتر است ترکیب 3 عرق ریحان، مرزه و زنیان به اندازه یک استکان 10 دقیقه قبل غذا مصرف کنید.